Zaznacz stronę

Projekt „Zdrowa Przerwa” ma na celu zainspirowanie uczniów warszawskich szkół do wyboru zdrowszych przekąsek między lekcjami, z naciskiem na wartości odżywcze i korzyści płynące ze spożywania orzechów. Uczniowie będą odkrywać różne rodzaje orzechów, takich jak pistacje, migdały, orzechy włoskie i nerkowce, a także badać ich wpływ na zdrowie, koncentrację i osiągnięcia naukowe. Projekt będzie również promował lokalne produkty i zrównoważone praktyki żywieniowe.

Główne cele projektu:

1. Edukacja uczniów na temat zdrowych przekąsek z orzechów oraz ich korzyści zdrowotnych i wpływu na naukę.
  2. Współpraca z warszawskimi szkołami w celu wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z promowaniem zdrowego stylu życia wśród uczniów.
  3. Organizowanie warsztatów kulinarnych z udziałem lokalnych szefów kuchni, którzy będą uczyć uczniów przygotowywania zdrowych przekąsek z orzechów.
  4. Zorganizowanie konkursu na najlepszy przepis na zdrową przekąskę z orzechów, promując kreatywność i innowacje w dziedzinie zdrowego żywienia.
  5. Współpraca z rodzicami i nauczycielami w celu wprowadzenia zdrowych przekąsek z orzechów do oferty stołówek szkolnych.
  6. Organizowanie spotkań z dietetykami, specjalistami ds. żywienia i sportowcami, którzy będą dzielić się swoją wiedzą na temat zdrowego stylu życia i wpływu zdrowego żywienia na naukę.
  7. Tworzenie materiałów edukacyjnych, takich jak prezentacje, plakaty i ulotki, promujących zdrowe przekąski z orzechów wśród uczniów, rodziców i społeczności lokalnej.
  8. Utworzenie platformy internetowej, na której uczniowie będą mogli dzielić się przepisami, doświadczeniami i sukcesami związanych z projektem.
  9. Zorganizowanie międzyszkolnego festiwalu zdrowego żywienia, na którym uczniowie będą prezentować swoje pomysły na zdrowe przekąski z orzechów oraz dzielić się wiedzą z innymi uczestnikami.
  10. Współpraca z lokalnymi przetwórcami orzechów i sklepami ze zdrową żywnością, aby promować lokalne produkty i zrównoważone praktyki.
  11. Wprowadzenie programu ambasadorów zdrowego żywienia w szkołach, w ramach którego uczniowie będą promować zdrowe przekąski z orzechów wśród rówieśników, nauczycieli i rodziców.
  12. Zorganizowanie warsztatów dla rodziców i nauczycieli na temat zdrowego żywienia i wprowadzenia zdrowych przekąsek do codziennej diety uczniów.
  13. Wprowadzenie cyklicznych akcji promocyjnych, takich jak „Tydzień zdrowych przekąsek z orzechów”, aby utrwalić zdrowe nawyki żywieniowe wśród uczniów.
  14. Stworzenie bazy danych lokalnych dostawców orzechów i innych zdrowych produktów, aby ułatwić szkołom nawiązanie współpracy z lokalnymi producentami.
  15. Zorganizowanie wycieczek edukacyjnych do zakładów produkujących zdrowe przekąski lub do sklepów ze zdrową żywnością, aby uczniowie mogli zobaczyć, jak powstają produkty, które spożywają.
  16. Promowanie zdrowego stylu życia poprzez organizowanie zajęć sportowych i aktywności fizycznych, które uzupełniają zdrowe nawyki żywieniowe.
  17. Wprowadzenie systemu monitorowania postępów uczniów w zakresie zdrowego stylu życia, na przykład poprzez ankiety, śledzenie postępów w nauce czy obserwacje zachowań żywieniowych.
  18. Zapraszanie do szkół osób, które przeszły na zdrowszy styl życia, aby podzieliły się swoimi doświadczeniami i motywowały uczniów do wprowadzenia pozytywnych zmian.
  19. Stworzenie grupy wsparcia dla uczniów, którzy chcą wprowadzić zdrowsze nawyki żywieniowe, aby mogli się wzajemnie motywować i wymieniać doświadczeniami.
  20. Opracowanie strategii długoterminowych mających na celu utrzymanie i rozwój projektu „Zdrowa Przerwa” oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród warszawskich uczniów i społeczności lokalnej.

Pomysłodawca: https://sklep.pi-nuts.eu/.